Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 11, 2018 in Motoryzacja i transport |

Opony jak nowe

Opony jak nowe

Ludzie są nauczeni, że wszystko co chcą mają na wyciągnięcie ręki. Jeśli im się coś popsuje, to to wyrzucają, zamiast dać to naprawić. Tak też jest z oponami samochodowymi, jeśli zostaną uszkodzone poprzez na przykład gwóźdź na drodze, to ludzie od razu je wyrzucają i kupują nowe opony, wykosztowując się przy tym. A to wcale nie jest konieczne, bo można przecież skorzystać z usługi jaką jest wulkanizacja opon. Usługę tą oferują prawie wszystkie warsztaty samochodowe w kraju i za granicą.

Profesjonalna naprawa opon

Każdą oponę można naprawić, jeśli uszkodzenie nie jest zbyt wielkie. Wulkanizacja opon to tradycyjny serwis opon, które zostały w jakiś sposób uszkodzone. Wulkanizację opon wykonuje się dwoma metodami, metodą na ciepło i chemiczną metodą na zimno. Większość serwisów samochodowych, oferuje wulkanizację na zimno, metodą chemiczną. Jest to mniej skomplikowany proces i dużo szybsza naprawa. Serwis opon wykonany metodą na ciepło, mogą wykonywać tylko i wyłącznie bardzo doświadczeni mechanicy samochodowi, którzy od wielu lat praktykują tę metodę. Wulkanizacja na ciepło, wymaga dużej dokładności i precyzji w działaniu, mieszanka którą będzie się łatać dziury w oponie, musi być swoim składem bardzo zbliżona do składu z jakiego jest wykonana opona. To od tego zależy, jak dobrze opona zostanie połatana.

Coroczny przegląd techniczny pojazdu

Każdy pojazd co roku musi przejść przegląd techniczny. Na takim przeglądzie sprawdzane są różne części pojazdu, w tym także opony. Często to właśnie od sprawności opon, zależy bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów. Dlatego bardzo ważne jest by opony na przeglądzie zostały dobrze sprawdzone pod kątem uszkodzeń i zużycia. Czasem na przeglądzie wyjdzie, że opony nie są w najlepszym stanie. Nie oznacza to jednak, że trzeba je od razu wyrzucić. Czasem wystarczy zwykły serwis opon, który można przecież wykonać w każdym serwisie samochodowym czy warsztacie samochodowym. Na wizytę trzeba się jednak odpowiednio wcześniej umówić, by nie czekać w długiej kolejce.

Chcąc wykonać wulkanizację opon w samochodzie, warto poszukać warsztatu samochodowego, o ugruntowanej pozycji na rynku i o doskonałej renomie. Dzięki temu będzie się miało pewność, że korzysta się z profesjonalnych usług, kompetentnych i uczciwych. Takich serwisów samochodowych o doskonałej reputacji, jest bardzo wiele, wystarczy popytać znajomych czy poszukać opinii na ten temat w Internecie. Polecenie serwisu przez inne osoby, jest najbardziej wiarygodne.