Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 30, 2018 in Motoryzacja i transport |

Co jest tańsze – Uber czy taksówka?

Co jest tańsze – Uber czy taksówka?

Wielu osobom wydaje się, że Uber jest znacznie tańszy, niż taksówki. Prawda jest jednak taka, że czasem może się okazać, że za taxi zapłacimy znacznie mniej. Jak to możliwe? I w końcu, co jest bardziej przystępne cenowo – taksówka czy Uber?

Ile kosztuje Uber?

Ceny za kilometr mogą być różne w zależności od samochodu którym jedziemy i miasta, w którym się znajdujemy. Sam Uber twierdzi, że kosztuje to 1, 30 zł Warto jednak zwrócić tutaj uwagę na opłatę początkową, która w tym przypadku wynosi 4 złote. W przypadku taksówek zazwyczaj jest to trochę więcej. Ważne jest też to, że Uber pobiera 0, 25 zł za minutę spędzoną w samochodzie, przez co koszt całego przejazdu wzrasta. Warto też pamiętać o tym, że cały koszt przejazdu jest widoczny w aplikacji jeszcze zanim wsiądziemy do samochodu. W przypadku taksówki nie możemy tego wiedzieć.

Co się bardziej opłaca – Uber czy taxi Warszawa?

Prawda jest taka, że różnica między finalnymi kwotami nie jest tak duża, jakby się mogła wydawać. Warto jednak pamiętać o czasie, który poświęcamy na zamówienie przejazdu. W przypadku Ubera zazwyczaj trwa to bardzo szybko, wystarczy, że użyjemy aplikacji. W dodatku nawet na obrzeżach miasta, nasz pojazd przyjedzie bardzo szybko. W przypadku taxi Warszawa, cały ten proces trwa trochę dłużej. Oprócz tego, Uber zawsze ma te same ceny, nie zwiększa ich w weekendy i święta. Dlatego wtedy z pewnością warto z niego skorzystać. Taksówki nie zawsze są dostępne, co jeszcze bardziej wydłuża czas oczekiwania na dany przejazd.
Z drugiej strony, taksówki prowadzą kierowcy z większym doświadczeniem, dzięki czemu będziemy mogli czuć się w aucie bezpiecznie. Kierowcą Ubera może zostać praktycznie każdy i możemy trafić na naprawdę złego kierowcę.

Podsumowując…

Obie te opcje mają swoje plusy i minusy i ciężko jest stwierdzić która z nich będzie bardziej korzystna. Dlatego też warto korzystać z obu opcji, wymieniając je ze sobą. Warto też korzystać z aplikacji taksówek, która oszacuje koszt danego przejazdu. Będziemy mogli porównać go z kwotą, którą podaje nam Uber. Zdecydowanie najbardziej będzie się opłacało kupić swoje własne auto i w ten sposób przemieszczać się po mieście, o ile jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić. Uber i taksówka będą nam jednak bardzo pomocne w momencie, kiedy nie będziemy mogli prowadzić samochodu (na przykład po imprezie), a więc warto zapoznać się z ofertami ich obu. W ten sposób uda nam się znaleźć najkorzystniejszą opcję w danym momencie.