Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 21, 2018 in Motoryzacja i transport |

Jak wynajmować uczciwie i bez ukrytych kosztów.

Jak wynajmować uczciwie i bez ukrytych kosztów.

Nasze samochody choć często niezawodne nie zawsze są stanie sprostać wszystkim oczekiwaniom i potrzebom które przed nimi stawiamy. Niekiedy sam za mało wydajne, mają za mały bagażnik czy zwyczajnie nie jesteśmy wstanie przewieźć nimi tego co chcemy. Konieczne jest wtedy wynajęcie samochodu który podoła stawianym przed nim wyzwaniom. Pojawia się wtedy wiele problemów. Jaką wypożyczalnie wybrać ? Czego przestrzegać ? Na co uważać ? Nie ma się jednak czym stresować. Wypożyczanie samochodów nie jest tak skomplikowane jakby się mogło wydawać. Ważne jest aby przestrzegać kilku zasad i być uważnym aby nie zostać oszukanym.

o czym pamiętać szukając wypożyczalni

firmy które oferują wynajem aut mają wiele przepisów i warunków które należy przestrzegać uważać. Po pierwsze pamiętajmy że mniejsze wypożyczalnie oferują lepsze ceny. Jest tak starają się one być konkurencyjne oraz zachęcać klientów do wybierania i usług. Decydując się jednak na wynajem w małej firmie warto dowiedzieć się jakie ma ona opinie na rynku i jak obsługuje klientów. Po drugie nie warto czekać z rezerwacją na ostatnią chwilę, bardzo często zdarza się tak że brakuje wtedy samochodów a ceny są dużo wyższe. Kwestia to jeśli zamierzacie rezerwować samochody przez internet Zróbcie to w trakcie dnia, bywa bowiem tak, że wiele ofert znika pod koniec dnia.

Koszty dodatkowe

wiele wypożyczalni nie do końca informuje swoich klientów o kosztach które pojawiają się znienacka i potrafią zirytować. Pierwsza bardzo istotna kwestia to godziny pracy wypożyczalni. Jest to ważne ponieważ jeśli będziemy zwracać samochód po godzinach może okazać się, że zostaną nam naliczone dodatkowe koszty. Kolejna kwestia to wiek kierowcy. Niekiedy jeśli nie masz ukończonych 21 lat samochód nie zostanie ci wypożyczony. Bywa jednak tak że z tego tytułu zostają ci naliczone dodatkowe opłaty. Kolejna kwestia to zwrot samochodu w innym miejscu niż jego odbiór, warto sprawdzić czy jest to możliwe i czy nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Ważne jest również przekraczanie granic kraju. Każda firma które tego dotyczą i za przekroczenie granic może zostać naliczona opłata. Są to zaledwie pojedyncze przykłady, a jest ich znacznie więcej.

Wynajem aut to bardzo rozległa tematyka oraz dziedzina usług. Wiele firm stosuje nieuczciwe sztuczki aby wyciągnąć więcej pieniędzy od klientów. Kluczem do sukcesu jest nie dać się złapać i zapłacić tyle ile powinniśmy. A wtedy my będziemy spokojni a firma otrzyma uczciwą a nie oszukaną zapłatę.