Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 19, 2018 in Motoryzacja i transport |

Gdzie szukać ofert sprzedaży samochodów?

Gdzie szukać ofert sprzedaży samochodów?

Samochody używane są znacznie tańsze od tych z salonu – to oczywista sprawa. Jednak bardzo często okazuje się, że na zakupie takiego pojazdu potrafimy sporo stracić. Tak naprawdę każdy może ogłosić sprzedaż samochodu na serwisie z ogłoszeniami lokalnymi i bardzo łatwo jest trafić na kogoś, kto po prostu próbuje nas oszukać. Gdzie w takim razie powinniśmy szukać ofert sprzedaży aut, żeby było najbezpieczniej? Cóż, najlepiej byłoby kupić nasze wymarzone Audi od kogoś znajomego albo od członka rodziny, ale nie zawsze jest to możliwe. Jakie jeszcze mamy opcje?

Prywatny sprzedawca

Zakup od prywatnego sprzedawcy może być bardzo korzystny, ale musimy pamiętać, że w tym przypadku nie chronią nas przepisy konsumenckie. Niemniej jednak, ceny mogą być dużo niższe, niż gdybyśmy kupowali auto w komisie. Warto też pamiętać o tym, że wielu handlarzy samochodów podaje się za osoby prywatne po to, żeby nie płacić podatków. W takiej sytuacji warto sprawdzić profil danego sprzedawcy, żeby dowiedzieć się czy przypadkiem nie sprzedaje on innych samochodów. Oczywiście jedna osoba może wystawić dwa, czy trzy auta na sprzedaż, ale 20 powinno być dla nas znakiem ostrzegawczym. Warto też zapytać od kiedy dane auto jest w posiadaniu sprzedawcy. Jeśli bardzo krótko, możemy podejrzewać, że to handlarz podający się za osobę prywatną.

W komisie przy salonach samochodowych

Są to miejsca, którym teoretycznie powinniśmy móc zaufać, ale nie powinniśmy robić tego na ślepo. Komisy przy salonach mają łatwy dostęp do wszystkich części i komputerów serwisowych, dzięki którym mogą w bardzo łatwy sposób odświeżyć samochód lub nawet cofnąć jego licznik. Wiadomo, że nie każdy będzie tak robił, ale zdarzają się takie przypadki. Warto pamiętać o tym, że ceny tych samochodów powinny być nieco wyższe, niż u prywatnych sprzedawców. Jeśli natrafimy na jakąś podejrzanie dobrą okazję, możemy być prawie pewni, że auto było odświeżane. Naprawdę dobre samochody są kupowane tam przez samych pracowników komisu lub przez ich znajomych i rodzinę.

W komisie niezależnym

Kolejną opcją są niezależne komisy. Często są to place, na których kilku sprzedawców wystawia swoje auta. Z jednej strony to dobrze, bo będziemy mogli zobaczyć ich więcej w jednym miejscu, ale z drugiej możemy mieć problem z reklamacją. Może się okazać, że kiedy przyjdziemy złożyć reklamację, ten jeden sprzedawca, od którego kupiliśmy auto akurat zniknął i już nie pracuje na danym placu. Warto pamiętać też o tym, że większość samochodów z komisów jest wystawiana w internecie. W dodatku ich ceny są niższe, niż te na miejscu.