Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 25, 2019 in Motoryzacja i transport |

Pomysł na pewny biznes po godzinach – czyli własna laweta i pomoc drogowa.

Pomysł na pewny biznes po godzinach – czyli własna laweta i pomoc drogowa.

Marzeniem wielu z nas jest posiadanie własnej działalności gospodarczej, tylko boją się zaryzykować całkowicie zrezygnować z pracy na etat. Rozwiązaniem pośrednim jest prowadzenie dodatkowego biznesu obok głównej pracy. Jednym z rozwiązań jest rozpoczęcie świadczenia usług transportowych, które zawsze będą potrzebne np. pomoc drogowa. Aby świadczyć takie usługi niezbędne jest odpowiednie przygotowanie i wyposażenie. Jeżeli mieszkamy w miejscowościach przygranicznych, nasze usługi oferować możemy nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Pomoc drogowa to usługa, która potrzebna jest zarówno w ciągu dnia jak i w środku nocy, dlatego jest to niezwykle opłacalne.

Sprawna laweta – klucz do sukcesu

Bez lawety, nie możemy świadczyć usług pomocy drogowej – to więcej niż oczywiste. Laweta nie musi być nowa, jednak niezwykle istotne jest, aby była w pełni sprawna i nowoczesna. Pamiętajmy, że będzie to nasze narzędzie pracy, więc dobra laweta znacznie ułatwi nam pracę. Kolejna kwestia to poszukiwanie potencjalnych klientów. Usługi pomocy drogowej zazwyczaj potrzebne są nagle, nikt przecież nie planuje zepsucia samochodu na środku drogi. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest efektywna reklama w Internecie. Nawet nie dysponując dużymi środkami na marketing, możemy zbudować skuteczną reklamę np. ograniczając jej wyświetlanie jedynie do obszaru naszej działalności.

Połączenie biznesów pokrewnych

Usługi pomocy drogowej to dobry pomysł na dodatkową działalność dla osób, które już zajmują się biznesem motoryzacyjnym. Można to połączyć z punktem sprzedaży części samochodowych, posiadaniem myjni samochodowej czy prowadzeniem warsztatu samochodowego. Rozszerzając ofertę naszych usług, powodujemy wzajemne napędzanie się klientów. Coraz częściej spotykane jest łączenie pomocy drogowej i naprawy samochodu. Pomoc drogowa przyjeżdża na miejsce awarii i na miejscu naprawia zepsuty pojazd.

Kto może świadczyć usługi pomocy drogowej?

Jest to dosyć zaskakujące, ale według polskiego prawa usługi transportowe w charakterze pomocy drogowej może świadczyć praktycznie każdy, kto posiada prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Nie jest to specjalne regulowane osobnymi przepisami, dlatego formalności nie są skomplikowane. Jeżeli nie chcemy ograniczać się jedynie do usług na terenie naszego kraju możemy starać się o licencję na transport międzynarodowy. Taki dokument wydaje Główny Inspektor Transportu Drogowego.