Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 2, 2018 in Motoryzacja i transport |

Gdzie szukać używanych samochodów?

Gdzie szukać używanych samochodów?

Marzy nam się nowa Honda, ale nasz budżet nie pozwala nam na to, żeby kupić ją w salonie? Cóż, pozostaje nam poszukiwanie używanego auta. Samochody używane wcale nie muszą być gorsze od tych nowych, o ile wiemy gdzie ich szukać. Jak się za to wszystko zabrać, żeby nie przepłacić?

Gdzie szukać używanego samochodu?

Powinniśmy z pewnością zacząć od internetu i serwisów z ogłoszeniami lokalnymi. Tam znajdziemy najwięcej ofert, z których będziemy mogli wybierać. Oprócz tego, warto popytać też znajomych o to, czy może znają kogoś, kto sprzedaje samochód. W ten sposób będziemy w stanie znaleźć kogoś, komu będziemy mogli zaufać i mieć pewność, że nas nie oszuka. Takie najlepsze samochody sprzedaje się właśnie osobom z rodziny lub znajomym.
Ale powiedzmy, że jednak zdecydowaliśmy się na przeglądanie ogłoszeń. Bardzo ważne jest to, żeby robić to bardzo powoli i dokładnie. Nie powinniśmy sugerować się tylko ładnym zdjęciem, ale głównie samą treścią ogłoszenia. Oczywiście warto też spojrzeć na fotografie, ale tylko po to, żeby określić, czy dane auto jest sprzedawane przez osobę prywatną czy przez zawodowego handlarza. Ci drudzy wstawiają zawsze najładniejsze zdjęcia, żeby przyciągnąć nieświadomych klientów. Warto też sprawdzić ile samochodów sprzedaje dana osoba. Jeśli jest ich sporo, możemy mieć pewność, że to handlarz.
Oczywiście nie chodzi też o to, że handlarze sprzedają tylko złe auta, których nie warto kupić. Nie wszyscy z nich są nieuczciwi, ale to już będziemy musieli sami sprawdzić. Dlatego tak ważne jest to, żeby dokładnie obejrzeć samochód, żeby móc sprawdzić czy ktoś coś przy nim kombinował.

Szukaj samochodu w swojej okolicy

Ważne jest też to, żeby nie szukać samochodów, które znajdują się na drugim końcu kraju. Zwyczajnie nie będzie nam się opłacało jechać taki kawał drogi tylko po to, żeby zobaczyć samochód, który nie wiemy czy w ogóle kupimy. Dlatego powinniśmy szukać samochodów, które są sprzedawane w naszej okolic. Co więcej, jeśli już zdecydujemy się jechać bardzo daleko, może się okazać, że dużo chętniej kupimy dane auto nawet jeśli nie będzie ono idealne. Będziemy chcieli wynagrodzić sobie przebytą drogę, żeby mieć poczucie, że nie jechaliśmy tak daleko na marne. Dlatego jeśli handlarz dowie się, że przyjechaliśmy z daleka, dużo łatwiej będzie go nas przekonać do zakupu pojazdu, na który normalnie nawet byśmy nie spojrzeli. Co za tym idzie, kiedy już jedziemy z daleka, nie powinniśmy mówić o tym sprzedającemu nam samochód.