Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 30, 2018 in Motoryzacja i transport |

Samochód używany – jak kupić?

Samochód używany – jak kupić?

Kiedy odwiedzamy skup samochodów w celu zakupienia nowego pojazdu, możemy bardzo łatwo dać się oszukać. Kupienie używanego auta jest znacznie trudniejsze, niż wybór tego z salonu. Kiedy marzy nam się nowa Toyota, żadnym problemem nie jest kupienie jej od producenta i cieszenie się tym, jaka jest niezawodna. Jednak wielu z nas chce oszczędzić kupując samochód używany. Jak to zrobić, żeby faktycznie nie przepłacić?

Zastanów się czego szukasz

Nawet jeśli potrzebujemy auta na szybko, warto poświęcić chwilę na zastanowienie się czego faktycznie szukamy. Nie ma nic gorszego, niż zakup nietrafionego samochodu. Musimy przemyśleć jakie są nasze potrzeby i styl życia. Nie powinniśmy tutaj kierować się emocjami i tym, że na przykład dane auto bardzo podoba nam się z zewnątrz. Warto zastanowić się czy mamy dzieci, lub czy może jesteśmy singlami. Ważne jest to, żeby w danym aucie zmieściła się cała rodzina. Tak więc kiedy jesteśmy rodzicem trójki maluchów, może nie powinniśmy kupować małego miejskiego samochodu. Tak samo, jeśli jesteśmy singlami i na razie nie planujemy posiadania dziecka, raczej nie przyda nam się kombi z dużym bagażnikiem.
Samochód, który kupujemy jest dla nas, a więc powinniśmy wybrać taki, który nam się sprawdzi, a kierowanie się tym, że ta nowa Toyota jest taka ładna może nie być najlepszym wyborem. Warto poczytać trochę o różnych modelach samochodów, żeby dowiedzieć się na co warto zwrócić uwagę. Nie powinniśmy tutaj też kierować się stereotypami, których jest naprawdę bardzo dużo. Jeśli nie czujemy się na siłach, żeby samotnie szukać idealnego samochodu, warto zapytać kogoś, kto się na tym zna. Co więcej, najlepiej będzie zapytać kilku osób, żebyśmy byli w stanie porównać ich opinie.

Popytaj znajomych

Kiedy uda nam się już wybrać model, który nas interesuje, warto zdobyć trochę informacji na tego temat. Oczywiście możemy przeczytać opis jego specyfikacji na stronie producenta, ale to zapewne nie powie nam za wiele. Dużo rozsądniej będzie nam spytać znajomych, którzy mają ten model samochodu. Powiedzą nam oni jak faktycznie sprawdza im się dany samochód i czy nie ma jakichś błędów fabrycznych, które mogą okazać się dla nas problematyczne. Jeśli jednak nie mamy znajomych, którzy posiadaliby ten konkretny pojazd, możemy poszukać pomocy w internecie. Bez wątpienia uda nam się znaleźć wiele forów i stron, na których użytkownicy mogą wyrazić swoją opinię na temat danego samochodu. Watro poświęcić chwilę i je poczytać.