Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 30, 2019 in Motoryzacja i transport |

Jak sprawnie i za dobrą cenę sprzedać samochód?

Jak sprawnie i za dobrą cenę sprzedać samochód?

Chcesz szybko sprzedać samochód? Powodów jest wiele – powiększająca się rodzina, potrzebujesz pieniędzy lub po prostu masz upatrzone inne wymarzone. Niestety zazwyczaj szybka sprzedaż, oznacza sprzedaż za niską cenę. Jednak istnieją sposoby na to, by połączyć zarówno jedno jak i drugie.

Liczy się pierwsze wrażenie

Fakt, że pierwsze wrażenie jest bardzo istotne, sprawdza się również w tym aspekcie. Brudne auto, brakujący dekielek od felgi, przytarty bagażnik czy dziurawy dywanik sprawia, że potencjalny klient traci zainteresowanie naszą ofertą w kilka sekund. Dlatego pamiętaj, żeby przed zrobieniem zdjęć zastosować się do kilku rad:
• Dokładnie umyj i posprzątaj auto w środku, nie zapomnij o bagażniku.
• Zdjęcia rób w dobrym świetle. Nawet najlepszy aparat nie poradzi sobie z deszczową pogodą.
• Zainwestuj w drobiazgi, które spowodują, że auto będzie wyglądać lepiej.

Poprawne ogłoszenie

Nic tak nie zniechęca do zakupu samochodu jak ogłoszenia z błędami ortograficznymi. Sprawdź poprawność w edytorze tekstu, daj koledze do korekty, z pewnością wychwycą literówki, a Ty unikniesz niepotrzebnego stresu. Pamiętaj, żeby zawrzeć wszystkie istotne informacje dla potencjalnego klienta takie jak: numer VIN, stan techniczny, historia serwisowa, polisa ubezpieczeniowa, przebieg. Samochody z dokładnie podanymi informacjami sprzedają się szybciej, gdyż sprawiają wrażanie godnych zaufania.

Nie ukrywaj wad

Wiadomo, że samochód używany był…używany. Nie zapomnij napisać i sfotografować ewentualnych oznak korozji, przetartych drzwi. Jako sprzedawca zyskasz zaufanie, a klient będzie czuł, że nie masz przed nim nic do ukrycia. Paradoksalnie otwarte mówienie o wadach budzi dodatkowe zaufanie, klienci są bardziej wyrozumiali. Najgorsze co możesz zrobić to ukryć usterki. Informowanie o wszystkim podczas rozmów oszczędzi zarówno Twój czas jak i innych.

Rozsądna cena

Zarówno zbyt wysoka, jak i zbyt niska cena powodują, że nabywca może się przestraszyć. Przy ustalaniu ceny w ogłoszeniu, zostaw sobie kilka procent do negocjacji. Motoryzacja to branża, w której każdy lubi dostawać rabaty. Triki sprzedażowe np. pisanie wielkimi literami, stosowanie wykrzykników czy cena z końcówka „999” już dawno wyszły z mody, dlatego staraj się ich unikać. Jeżeli na portali ogłoszeniowym widnieją specjalne rubryki z przebiegiem, pochodzeniem wypełnij je wszystkie. Nie będzie budziło to nieuzasadnionych podejrzeń.