Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 2, 2019 in Motoryzacja i transport |

Na wakacje z całą rodziną. Czy zainwestować w tradycyjny kamper, czy może warto kupić zabudowany bus?

Na wakacje z całą rodziną. Czy zainwestować w tradycyjny kamper, czy może warto kupić zabudowany bus?

Wakacyjne podróże z całą rodziną po Europie, całkowicie bez planu to marzenie niejednego z nas. Spontaniczne podróżowanie, bez zmartwienia o miejsce w hotelu umożliwiają kampery. Na rynku pojawiła się alternatywna dla kampera, podobno posiadająca jeszcze więcej zalet – sprawdźmy to.

Zalety podróżowania kamperem

Bez wątpienia to co przyciąga ludzi kochających tzw. caravaning to niezależność. Latem baza noclegowo-gastronomiczna bywa zapełniona po brzegi, dlatego wakacje w najpiękniejszych miejscach trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Jednak kamper umożliwia nam podróżowanie praktycznie wszędzie, bez obawy o wolny pokój w hotelu. W razie braku dobrej pogody, zawsze możemy zmienić miejsce na inne. Jednak nie do końca możemy spać tam gdzie chcemy oraz parkować w miejscu, które nam się spodoba.

Zabudowy busów

Zabudowy busa na kampera to alternatywa dla klasycznego kampera. Jak podkreślają zarówno producenci jak i użytkownicy takich pojazdów, bus ma wszystkie zalety kampera, ale nie posiada jego wad. Podstawowym minusem kampera jest brak możliwości zaparkowania w centrum miast. Zazwyczaj pojazdy kierowane są na specjalne parkingi do tego przeznaczone, które znajdują się poza granicami miast. Mając zabudowanego busa ten problem mamy z głowy. Traktowani jesteśmy jak osobowe auto, a dzięki przyciemnionym szybom nie widać zabudowy znajdującej się w środku. Do kolejnych zalet należą:
• Posiadają znacznie mniejsze zużycie paliwa niż kampery. Nawet 8-10l/100 km.
• Ponieważ jest traktowany jako auto osobowe, nie musimy płacić dodatkowych opłat na autostradach czy promach.
• Auto może służyć nam przez cały rok, nawet poza sezonem. Jest dodatkowym autem, który służy nam np. na wypady na zakupy.
• Nie musimy się martwić jak będziemy zwiedzać nowe miasto, gdyż swobodnie wjedziemy nawet na parking w centrum miasta czy do galerii handlowej.

Pełna indywidualność

Dostępnych jest wiele kamperów na rynku, jednak to właśnie zabudowa busa pozwala nam na uzyskanie auta dostosowanego do naszych potrzeb. Każdy bus robiony jest na indywidualne zamówienie klienta, dlatego spełniać będzie potrzeby każdego z domowników. Dodatkowe łóżko, większa łazienka, przestronna kuchnia? To wszystko możesz znaleźć w mikrobusie. Podstawowym wyposażeniem jest np. obrotowe fotele, niezależna instalacja elektryczna i gazowa, ogrzewanie i klimatyzacja na postoju, izolacja wnętrza.