Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 12, 2020 in Motoryzacja i transport |

Problemy na drodze.

Problemy na drodze.

Idealny kierowca

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób porusza się używając samochody. Kupujemy auta głównie ze względu na wygodę związaną z podróżowaniem nimi. Posiadanie własnego samochodu pozwala nam skrócić czas podróży w trakcie codziennego dojeżdżania do domu lub pracy, ale również umożliwia nam wyjazdy do dalej położonych miejsc również w okresie wakacyjnym. Ze względu na trend związany z podróżowaniem samochodami kupujemy coraz więcej aut. W pojedynczym gospodarstwie domowym czasami każdy z członków rodziny posiada własny pojazd. Ostatecznie wpływa to na ilość samochodów, które poruszają się po Polskich drogach. Niestety powoduje to również wzrost ryzyka wypadków drogowych, ponieważ nie wszyscy kierowcy stosują się do obowiązujących praw. Tu pojawia się rola jaką obarczona jest policja, ponieważ to własnie oni odpowiedzialni są za to, aby na ulicach panował porządek i doszło do ograniczenia ilości stłuczek i wypadków. Głównymi problemami jaki dotykają prywatny transport jest nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości oraz siadanie za kierownicę po wcześniejszym wypiciu alkoholu – to główne powody wypadków, które często kończą się uszczerbkiem na zdrowiu osób trzecich.

Walka z nieodpowiedzialnymi kierowcami

Wielu z nas zastanawia się nad tym czy istnieje możliwość opanowania nieodpowiedzialnych kierowców. Pojawia się coraz więcej programów mających nagłośnić problem i nakłonić kierowców do odpowiedzialniejszego podróżowania. Wprowadzane są również dodatkowe kontrole, które mają na celu wyłapanie kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących zasad. Jednak czy zwykły mandat wystarczy, aby zmienić ich myślenie? Nadal walka prowadzona jest poprzez rozmieszczone na trasie radary, jednak dla wielu kierowców radar to nie jest problem, ponieważ wiedzą oni w jakich miejscach się ich spodziewać i zwalniają na określonym odcinku trasy, a następnie kontynuują podróż w szybszym tempie. Warto zatem zastanowić nad zmianami jeśli chodzi o walkę z kierowcami, którzy zapominają o innych członkach ruchu drogowego. Według nas dobrym pomysłem mogłoby okazać się odbierania prawa jazdy kierowcom, którzy prowadzili samochód po alkoholu. Powinny również zostać wprowadzone bardziej surowe kary dla osób, które przekraczają prędkość dozwoloną.

Czy my możemy wpłynąć na kierowców?

Według nas warto zwrócić uwagę również na swoje działania, ponieważ na pewno mamy wpływ na osoby z naszego otoczenia. Warto zachęcać ludzi do reagowania w sytuacjach, gdy widzą osoby wsiadające za kółko po pijaku – chociażby poprzez zabranie im kluczy lub zaproponowanie odwiezienia do domu. Być może w ten sposób uda nam się zapobiec wypadkowi, który może być bardzo negatywny w skutkach. Powinniśmy również uświadamiać naszym bliskim w jaki sposób powinni jeździć, aby zachować bezpieczeństwo swoje oraz pozostałych osób na drodze. Jest to bardzo ważne, ponieważ przez nieuwagę i błędy możemy spotkać je ostatni raz, sprawmy, aby ich podróż nie była ostatnią.