Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 2, 2019 in Motoryzacja i transport |

Co zrobić z samochodem, kiedy wybieramy się na lotnisko?

Co zrobić z samochodem, kiedy wybieramy się na lotnisko?

Kiedy decydujemy się na wycieczkę wakacyjną samolotem, często okazuje się, że transport na lotnisko jest problematyczny. Zazwyczaj mamy ze sobą dużo bagaży, które nie zmieszczą się w autobusie, a zabranie samochodu wiąże się z dodatkowymi kosztami, o ile istnieje jakieś miejsce, w którym będziemy mogli je zostawić. Jak to zrobić?

Gdzie zostawić auto jadąc na wakacje?

Kiedy wybieramy się na lotnisko, żeby stamtąd polecieć na wymarzone wakacje, może się okazać, że nie wiemy co zrobić z samochodem. Najlepiej będzie po prostu nie jechać nim na lotnisko, a zamiast tego znaleźć jakiś inny transport. Jeśli nie mamy za dużo bagaży, możemy zdecydować się na podróż autobusem, który będzie kosztował nas grosze, a prawdopodobnie zawiezie nas pod same drzwi lotniska. Jednak jeśli chcemy przewieźć trochę więcej rzeczy, może się okazać, że nie damy rady jechać z nimi zatłoczoną komunikacją miejską. W takiej sytuacji warto zdecydować się na taksówkę. Niestety dużym minusem takiego rozwiązania jest jego cena. Dlatego jeśli jedziemy z daleka, jedynym wyjściem będzie zabranie swojego samochodu. Ale co możemy z nim zrobić, kiedy już dojedziemy na miejsce? Najlepiej będzie zostawić go na specjalnym parkingu w okolicy. Niemniej jednak, ceny tych miejsc mogą się znacznie od siebie różnić. Będzie to zależało przede wszystkim od ich lokalizacji oraz tego czy jest na nim monitoring. Na co warto zwrócić uwagę wybierając parking, na którym zostawimy nasz samochód, kiedy będziemy jechać na wakacje?

Jak wybrać parking?

W okolicy lotniska będzie bardzo dużo parkingów, które oferują nam osoby, które mieszkają w okolicy. Jak mamy wybrać ten najlepszy? Przede wszystkim powinniśmy patrzeć na to, żeby dane miejsce było monitorowane. Ważne jest to, żeby były tam zarówno kamery, ale również stróż, który będzie pilnował samochodów przez całą dobę. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nasze auto jest bezpieczne i spokojnie będziemy mogli wyjechać na wakacje. Nie da się jednak ukryć, że takie miejsca mogą być naprawdę kosztowne. Problem polega na tym, że są to miejsca prywatne, a więc ludzie mogą sami ustalać ceny za przechowanie samochodu. Gdzie będzie najtaniej? Przede wszystkim, warto szukać parkingu, który będzie trochę dalej od lotniska. Te najbliższe będą najdroższe, a więc im dalej odjedziemy, tym taniej będzie. Niestety przez to będziemy musieli dojść kawałek pieszo, żeby znaleźć się na miejscu, co może nie być proste, kiedy mamy dużo bagaży.