Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 3, 2018 in Motoryzacja i transport |

Nasz towarzysz na całe życie.

Nasz towarzysz na całe życie.

Samochody towarzyszą nam od początku życia. To dzięki nim po urodzeniu wracamy ze szpitala do domu. To nimi najczęściej jeździmy na pierwsze imprezy, to zazwyczaj mimi jedziemy na najważniejszy moment naszego życia, czyli ślub. I to one zazwyczaj wiozą nas w ostatnią podróż. Jednymi słowy są nieodzowne przez całe nasze życie, bo kto nie pamięta swojego pierwszego samochodu czy auta którym jechał na ślub. Choć czasem się psują, czasem ulegają wypadkowi to i tak nie da się z nich zrezygnować.

Jaki silnik takie auto

Wyróżniamy kilka podstawowych rodzaj samochodów ze względu na paliwo za pomocą którego się poruszają. Pierwszy rodzaj to auta benzynowe. Ich silniki działają na PB 95 PB 98. Kolejny rodzaj silników to silniki Diesla. Poruszają się one dzięki zasilaniu paliwem oznaczonym skrótem ON, czyli olej napędowy. Cechuje się on tym że jest nieco bardziej zanieczyszczone niż benzyna a silniki te wytwarzają więcej zanieczyszczeń przez co muszą być wyposażone w specjalne filtry cząstek. Następny rodzaj silników to silniki hybrydowe. Jest to płynne połączenie między energią elektryczną a napędem benzynowym. Oprócz zwykłego silnika benzynowego w samochodzie takim występuje mniejszy zasilane energią elektryczną umożliwia to mniejsze zużycie benzyny, przez co samochód jest oszczędniejszy i ekologiczniejszy. Samochód elektryczny wyposażony jest natomiast w silniki elektryczne. Zasilane są one z akumulatorów, które ładujemy poprzez własny generator lub specjalne stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Obecnie rozwiązanie to staje się coraz bardziej popularne a wielu specjalistów uważa że w przyszłości całkowicie w promone standardowe pojazdy.

Luksus czy codzienność

Występuje również podział samochodów ze względu na cenę. Cechuje się on tym, że porównywane auta mogą być różnych klas a pod uwagę brana jest wyłącznie w cena. Jako pierwsze są pojazdy tanie. Są to auta o bardzo niskich osiągach i stosunkowo niskiej jakości. Zalicza się do nich Daewoo czy Dacia. Kolejne to samochody popularne. Najczęściej spotykane na polskich drogach, często dość mało awaryjne oraz na tyle tanie, aby było na nie stać przeciętnego Kowalskiego. Zalicza się między innymi do nich Volkswagena, Opla, Seata czy Toyotę. Kolejna nieco droższa półka to auta luksusowe. Wymagają one nieco więcej oszczędzania, są o wiele lepiej wykonane oraz mają lepsze osiągi. Zalicza się do nich między innymi Audi, BMW czy Mercedes-Benz. Kolejna kategoria dla osób które mają o wiele bardziej zasobny portfel to auta super luksusowe. Jest to obiekt westchnień i marzeń wielu facetów, na które tylko nieliczni z nich mogą sobie pozwolić. Są to między innymi Bentley, Rolls Royce czy Maybach. Samochody sportowe do rozwiązania dla osób które lubią szybką i ostrą jazdę. Auta te cechują się niesamowitymi osiągami oraz wysoką ceną. Porsche, Maserati czy Aston Martin to zaledwie kilka z nich. Ostatnie prezentowane samochody, to nie tylko obiekty westchnień ale i unikaty na skalę światową. Należą one do grupy super samochodów sportowych. Lamborghini, Ferrari, McLaren, Bugatti są obiektami westchnień na które mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi.

Pamiętajmy jednak że liczy się frajda z jazdy a nie to jak drogi samochód posiadamy a jak czujemy się za jego kierownicą.