Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 13, 2019 in Motoryzacja i transport |

Jak otworzyć własny warsztat samochodowy i uzyskać dodatkowe finansowanie?

Jak otworzyć własny warsztat samochodowy i uzyskać dodatkowe finansowanie?

Skończyłeś technikum samochodowe, a może pracujesz na etat u kogoś w warsztacie jako mechanik samochodowy? Twoim marzeniem od dziecka było posiadanie swojego warsztatu samochodowego? Decyzja o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej należy do poważnych. Samo wyposażenie warsztatu kosztuje dużo, a znalezienie atrakcyjnej lokalizacji bywa bardzo trudne. Nie należy się poddawać w walce o swoje marzenie. Istnieją programy publiczne, pozwalające na uzyskanie dodatkowego finansowania na otworzenie własnej działalności.

Pomoc od Unii Europejskiej

Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z programu unijnego. Obecnie coraz ciężej jest uzyskać taką formę wsparcia, ze względu na restrykcyjne kryteria, które należy spełniać. Nie wskażemy konkretnego programu, gdyż jest ich wiele. Powinniśmy przysiąść i sprawdzić, które z dostępnych pasują do naszego przedsięwzięcia oraz rejonu. Aktualne oferty znajdziemy na stronie właściwego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Jeżeli planujesz inwestycję na Dolnym Śląsku powinieneś zapytać o finansowanie miasto Wrocław. Najlepiej o dotacje starać się na początku roku, gdyż wtedy przyznawane są nowe środki finansowe na te cele. Niekiedy okres otrzymywania dotacji trwa bardzo długo, jednak warto być cierpliwym.

Lokalna Grupa Działania

Lokalna Grupa Działania jest instytucją, która pomaga w uzyskaniu niezbędnych informacji i przygotowania wniosku o dofinansowanie. Środki na wyposażenie własnego warsztatu można uzyskać przy skorzystaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Działalność powinna być planowania w miejscowościach powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Minimalna wartość inwestycji wynosić musi 50 tysięcy zł, zaś środki które można uzyskać sięgają nawet kwoty 100 tysięcy zł.

Klucz do sukcesu – biznesplan

Prawidłowo napisany biznesplan jest bez wątpienia podstawą do osiągnięcia sukcesu w pozyskaniu upragnionych środków. Pamiętaj o dokładnych obliczeniach, realnym prognozowaniu sowich przychodów oraz nie zapomnij, aby wskazać co Cię wyróżnia na tle innych. Może dodatkowe kwalifikacje, przebyte kursy, nadzwyczajne doświadczenie zawodowe to wszystko jest niezwykle istotne. Nie zapomnij, żeby wystąpić o dotację odpowiednio wcześnie. Pośpiech nie jest najlepszym doradcą. Czasami w Urzędach Pracy lub Urzędach Miast znajdują się punkty bezpłatnej pomocy, w których urzędnicy sprawdzają naszą dokumentację i udzielają cennych porad.