Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 7, 2020 in Nia samą motoryzacją |

Zdrowy dodatek do diety

Zdrowy dodatek do diety

Najlepsze diety zazwyczaj zawierają w swoim składzie bardzo często owoce. Na rynku mamy ich bardzo duży wybór i warto wybrać te najlepsze. Sprawdźmy więc jakie zdrowe owoce powinniśmy wybierać do naszego jadłospisu.

Owoc jak dodatek do śniadania

W dietach zazwyczaj najważniejszym i podstawowym posiłkiem jest śniadanie. To od niego właśnie zaczynamy dzień i to śniadanie właśnie powinno zapewniać nam energię na cały ten czas. Bardzo popularnym składnikiem śniadań jest owsianka lub płatki kukurydziane. Niestety sama owsianka nie jest szczególnie smaczna i po kliku dniach może nam po prostu zabraknąć chęci, aby ją spożywać. Dobrym pomysłem jest więc dodanie do niej czegoś co nam smakuje. Jeżeli jesteśmy na diecie idealnym rozwiązaniem mogą być owoce. Jednym z najlepszych wyborów będzie na pewno banan. Jest łatwo dostępny – możemy go kupić w prawie każdym sklepie, a jego cena jest niska. Dodatkowo jeżeli uprawiamy sport to banan będzie nam pomagał w regeneracji po większym wysiłku. Jest on często jedzony przez sportowców – każdy chyba pamięta Adama Małysza, który przed swoimi skokami jadł ten owoc razem z bułką. Innym owocem, który możemy dodać na przykład do owsianki może być gruszka albo jabłko.

Owoc jako przekąska

W trakcie naszej pracy bardzo popularne są przekąski. Dzisiaj w każdym biurze można spotkać nawet kilka automatów z różnego rodzaju tego typu jedzeniem. Większość z nich jednak to tylko batony lub słodkie napoje. Niestety mimo walorów smakowych nie są one dla nas zdrowe i jeżeli jeszcze dodatkowo pracujemy za biurkiem cały dzień, mogą one prowadzić do nadwagi i problemów z sercem. Warto więc zastanowić się nad bardziej zdrowym podejściem i zastąpieniem batonów przez zdrowe przekąski jaki są owoce. Możemy więc w trakcie pracy zajadać się na przykład winogronem. Cała kiść posiada kilkanaście owoców, dzięki czemu starczy nam ono zdecydowanie na dłużej niż batonik. Warto też wspomnieć, że ta forma przekąsek dzisiaj jest często promowana przez korporacje. W niektórych z nich wprowadzono program, gdzie firma na swój koszt rozdaje jeden dzień w tygodniu za darmo owoce swoim pracownikom. Udowodniono w badaniach, że spożywanie regularne owoców, szczególnie w okresie zimowym zwiększa naszą odporność na choroby i infekcję.

Inną bardzo zdrową formą przekąski może być na przykład sałatka owocowa, którą możemy podać jako danie na imprezie rodzinnej lub spotkaniu z przyjaciółmi. Do jej przyrządzenia wystarczy zakupić kilka najbardziej lubianych przez nas owoców, pokroić je w kostkę i wszystkie razem wymieszać. Taka sałatka to dla naszego organizmu prawdziwa bomba witaminowa oraz źródło połączonych ze sobą wielu różnych smaków. Najlepszymi owocami, które nadają się do zrobienia sałatki mogą być : ananas, winogrono, banan, granat, jabłko. Tak przyrządzony posiłek na pewno bardzo spodoba się dzieciom. Jeżeli nasze dzieci nie chętnie jedzą owoce to z pewnością w takiej formie zjedzą je z ochotą. Również dorośli zapewne będą zachwyceni smakiem takiej sałatki.