Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 19, 2018 in Motoryzacja i transport |

Wycieczka camperem – jak się na nią przygotować?

Wycieczka camperem – jak się na nią przygotować?

W ostatnich latach bardzo popularne stały się podróże camperem. To z pewnością bardzo ciekawy sposób na spędzenia wakacji, jednak jeśli jeszcze nigdy nie przemieszczaliśmy się w ten sposób, możemy nie wiedzieć jak się za to wszystko zabrać. Dlatego przychodzimy ze specjalnym poradnikiem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z camperem.

Odwiedź wypożyczalnię

Jeśli dopiero zaczynamy jeździć camperami, rozsądnie będzie go wynająć. Nie ma sensu kupować własnego pojazdu, jeśli jeszcze nie jesteśmy pewni czego szukamy. Dzięki temu będziemy mogli wypróbować różne modele i sprawdzić co nas interesuje. Co więcej, wynajmując campery lub busy nie będziemy mieli problemów z przechowywaniem ich, kiedy z nich nie korzystamy. Ceny w wypożyczalniach będą różne, w zależności od standardu i pojemności pojazdu.

Rozplanuj trasę

Kiedy mamy już pojazd, możemy zacząć zastanawiać się nad wyborem trasy. Na początku warto przemierzać krótsze odcinki, żeby nauczyć się wszystkiego. Kiedy będziemy planować trasę, powinniśmy przede wszystkim zorientować się jakie pola campingowe są w okolicy i jakie jest ich wyposażenie (woda, prąd, itp).

Zapoznaj się z przepisami oraz opłatami

Niezależnie od tego czy podróżujemy tylko po Polsce, czy wyjeżdżamy już w dalsze trasy, musimy znać przepisy ruchu drogowego. Dzięki temu uda nam się uniknąć mandatów oraz przykrych sytuacji na drodze. Ważne jest to, że w niektórych krajach będziemy musieli kupić specjalną winietę, którą przyklejamy do szyby od wewnętrznej strony. Przed wyjazdem warto też sprawdzić czy na naszej trasie nie ma jakichś odcinków, za które będziemy musieli zapłacić, żeby przedostać się dalej.

Sprawdź czy pojazd jest w pełni sprawny

Niezależnie od tego czy jedziemy z dłuższą, czy krótszą trasę, zawsze powinniśmy wykonać przegląd pojazdu. Bardzo ważna jest tutaj sprawność hamulców oraz to, czy silnik jest w stu procentach sprawny. Takie awarie na drodze mogą nie tylko zepsuć nam cały wyjazd, ale też być bardzo niebezpieczne. Warto też sprawdzić instalację wodną i gazową, bo od tego będzie decydować to, czy dobrze będzie nam się podróżowało.

Zadbaj o odpowiednie wyposażenie

Zanim ruszymy, będziemy musieli zaopatrzyć się w odpowiednie wyposażenie. Najważniejszy będzie tutaj niezbędnik campingowy, czyli na przykład garnuszki, naczynia i sztućce. Warto też kupić grill gazowy, żeby być w stanie normalnie gotować na trasie. Warto kupić też różnego rodzaju fotele czy siedzenia, na których będziemy mogli usiąść i zrelaksować się podczas postojów.