Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 2, 2018 in Motoryzacja i transport |

Samochody bezawaryjne – ranking

Samochody bezawaryjne – ranking

Poszukiwania samochodu nie są proste, szczególnie kiedy motoryzacja nie jest czymś, co nas na co dzień interesuje. Nie wiemy na co należy zwrócić uwagę szukając auta, wszystkie parametry podawane przez dilerów nic nam nie mówią i zaczynamy czuć się bezradnie. Na szczęście co roku powstaje raport, w którym znajdziemy najbardziej bezawaryjne samochody. Jakie modele się na nim znalazły?

Na jakiej zasadzie powstaje ranking?

Tworząc ten spis, specjaliści biorą pod uwagę wiele czynników. Do najważniejszych z nich należą:
-koszt naprawy pojazdu,
-liczba przejechanych kilometrów,
-wiek pojazdu: do czterech lat.
Bierze się pod uwagę przeróżne samochody, tworząc różne kategorie rankingu. Znajdziemy w nim przeróżne auta, od małych, miejskich samochodów, po duże auta towarowe. Jakie modele znalazły się na jego szczycie?

Auta miejskie

Jeśli chodzi o małe miejskie samochody, pierwsze miejsce zajmuje Toyota Yaris w wersji benzynowej. Zaraz po niej widzimy Hondę Jazz, Suzuki Celerio i Hyundai i10. Wszystkie te samochody wypadły bardzo dobrze i już od wielu lat cieszą się bardzo dobrą opinią wśród kierowców. Oczywiście wiadomo, że nie sprawdzą się one w każdych warunkach, ale jeśli szukamy dobrego samochodu, którym będziemy w stanie dojechać do pracy, któryś z tych modeli będzie dobrym wyborem.

Samochody rodzinne

Osoby, które szukają samochodu rodzinnego, powinny zainteresować się modelami takimi jak: Hyundai i30, Audi A3, Skoda Octavia oraz Mazda 3. Nie ma tutaj reguły jeśli chodzi o to czym napędzany ma być dany model samochodu. Wszystkie te samochody sprawdzą się osobom, które szukają czegoś większego, ale nadal nie chcą mieć problemów z parkowaniem w mieście.

Większe auta rodzinne

Jeśli jednak modele wymienione w poprzedniej kategorii wydają nam się za małe, powinniśmy zainteresować się większymi samochodami rodzinnymi. Co znalazło się na szczycie rankingu w ten kategorii?Volvo V60, Vauxhall Insignia, Alfa Romeo Giulia, BMW Serii 3. Właśnie te samochody uważane są za najlepsze w swojej kategorii. Pozwolą nam one na zmieszczenie w środku całej rodziny i wspólne komfortowe podróżowanie.

Samochody luksusowe

O dziwo ta kategoria wypada najgorzej na tle wszystkich innych. Niemniej jednak, specjalistom udało się sporządzić listę modeli, na które warto się zdecydować. Będą to: Mercedes E-Klasa, BMW Serii 5, Audi A6 oraz Jaguar XF. To modele dla bardziej wymagających, którzy są w stanie wydać na wymarzone auto trochę więcej.