Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 4, 2021 in Motoryzacja i transport |

Firma transportowa godna polecenia

Firma transportowa godna polecenia

Realizacja usług transportowych nie należy do łatwych zadań. Opiera się przede wszystkim na dobrym planowaniu procesu logistycznego, doborze właściwych pojazdów i osprzętu, dotrzymaniu kwestii formalno-prawnych, a następnie realizacji z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wymaga więc nie tylko właściwego zaplecza, ale również wiedzy i podejścia. Czym charakteryzuje się dobra firma transportowa? Dowiedz się, jak znaleźć rzetelnego usługodawcę.

Oferta firmy transportowej dopasowana do potrzeb

Szukając rzetelnego partnera w biznesie, bo taką funkcję pełni najczęściej firma transportowa, zacznij od analizy ofert dostępnych usługodawców. Branża logistyczno-spedycyjna charakteryzuje się dość dużym zróżnicowaniem usług, dlatego każda firma ma nieco inna specjalizację. W zależności od tego, czy interesuje Cię transport drobnicowy, czy też ponadgabarytowy, do wyboru będziesz miał nieco inną pulę usługodawców.

Następnie sprawdź, czy oferta firmy transportowej obejmuje przewóz różnych typów ładunków, którymi jesteś zainteresowany – szczególnie tych, które wymagają zastosowania specjalnych pojazdów (np. chłodni) lub wyjątkowego podejścia. Jeśli szukasz bardzo wyspecjalizowanych usług, prawdopodobnie Twoje pole wyboru znacznie się zawęzi.

Ważne są również: zasięg działania (Polska, Europa, świat itp.) oraz formy stosowanego transportu (kołowy, kolejowy, morski itd.).

Oferta firmy transportowej – flota pojazdów

Rozbudowana flota pozwala sądzić, że firma transportowa działa sprawnie niezależnie od ilości i rodzaju zadań. Jeśli zależy Ci na realizacji konkretnych typów transportu, sprawdź, czy usługodawca dysponuje odpowiednimi pojazdami i osprzętem.

Rzetelna firma transportowa – sprawdź opinie i doświadczenie

To dość oczywisty punkt, ale nie każdy o nim pamięta. Rzetelna firma transportowa nie powinna wstydzić się swoich osiągnięć ani opinii na swój temat. Warto sprawdzić, w jakim zakresie ma doświadczenie i co na jej temat sądzą klienci. Kontrakty z dużymi zleceniodawcami zawsze są dobrym sygnałem. Jeśli masz taką możliwość, zasięgnij opinii wśród znajomych czy rodziny. Jeśli nie, pozostają Ci wypowiedzi zamieszczane w internecie. Obecnie znalezienie opinii na temat dowolnej firmy nie sprawia problemu. Zwróć jednak uwagę na ich autentyczność. Zarówno te fatalne, jak i przesadnie pochwalne recenzje mogą nie być prawdziwe.

Sprawdź również, czy firma transportowa ma odpowiednie certyfikaty, pozwolenia i ubezpieczenia. To absolutnie niezbędne, a rzetelny usługodawca nigdy nie pozwoli sobie na naginanie prawa. Dobrym wyznacznikiem może być też staż. Wieloletnie prowadzenie działalności zwykle jest sygnałem mówiącym o jej rzetelności i wysokim poziomie usług.

Pamiętaj, że doświadczona, sprawdzona firma transportowa z rozbudowaną flotą i odpowiednim podejściem zawsze będzie opcją bardziej ekonomiczną. Wybór usługodawcy nowego na rynku, który oferuje przystępne ceny, może w pierwszej chwili wydawać się korzystniejszy, ale stwarza znacznie większe ryzyko kosztownych opóźnień i innych problemów.

Jak działa firma transportowa godna polecenia?

Jeśli Twoje poszukiwania są już zawężone do zaledwie kilku firm, warto odwiedzić ich siedziby lub zadzwonić, by przekonać się o jakości obsługi klienta. To bardziej bezpośrednia metoda kontaktu niż e-mail. Z tego powodu pozwala zdobyć znacznie więcej informacji o tym, jak działa firma transportowa i jakie jest jej podejście.

Udana współpraca często wymaga sprawnej komunikacji, dlatego jest to bardzo ważny test. Możesz zapytać o konkretną ofertę lub np. używany sprzęt, dzięki czemu dowiesz się nieco więcej o firmie. Dbałość o klienta i jego zadowolenie często można wyczuć już podczas jednej rozmowy! Szukasz rzetelnej firmy transportowej? Skontaktuj się z EURELO: https://eurelo.pl/