Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 30, 2019 in Motoryzacja i transport |

Jak wygląda nauka jazdy samochodem?

Jak wygląda nauka jazdy samochodem?

Każdy młody kierowca będzie musiał nauczyć się jeździć i zdać egzamin na prawo jazdy zanim będzie mógł wyjechać na drogi samodzielnie. Taki kurs może być naprawdę kosztowny, a więc zanim się na niego zdecydujemy, powinniśmy dowiedzieć się jak to wszystko wygląda. Dzięki temu będziemy wiedzieć czego możemy się spodziewać po całym kursie. Jak wygląda nauka jazdy?

Nauka teorii

Będziemy musieli zacząć od nauczenia się przepisów ruchu drogowego, dzięki którym będziemy jeździć bezpiecznie. Nasz instruktor jazdy powinien zaoferować nam książkę do nauki, ale jeśli tego nie zrobi, będziemy musieli kupić ją samodzielnie. Czasem instruktorzy przygotowują też specjalne wykłady, podczas których opowiadają o przepisach ruchu drogowego i przedstawiają jego najważniejsze punkty. Warto naprawdę przyłożyć się do tej nauki, bo później nasza wiedza dostanie sprawdzona na egzaminie teoretycznym.

Wsiadamy do auta

Nauka jazdy to przede wszystkim uczenie się jak prowadzić auto w praktyce, a nie tylko zakuwanie regułek teoretycznych. Naszą przygodę z samochodem zaczniemy na placu, na którym będziemy ćwiczyć ruszanie, skręcanie i podjeżdżanie pod górkę. Następnie będziemy mogli wyjechać na drogę, ale oczywiście z instruktorem. Samochody do nauki jazdy są zaprojektowane w taki sposób, że nasz nauczyciel ma dostęp do drugiego zestawu pedałów, którymi będzie w stanie uratować nas w sytuacji kryzysowej. Zapewne na początku będziemy jeździć po drogach, które są rzadko uczęszczane, ale później ruszymy na bardziej zatłoczone trasy. Wszystko to będzie miało na celu to, żebyśmy poradzili sobie nie tylko na egzaminie na prawo jazdy. ale też jeżdżąc autem na co dzień.

Czas na egzamin

Na początku będziemy musieli zdać część teoretyczną, która sprawdzi czy znamy wszystkie przepisy. Potem, będziemy mogli przejść na plac, na którym uczyliśmy się podstaw. Będziemy musieli pokazać tam, że potrafimy skręcać jadąc do przodu i do tyłu oraz podjechać pod górkę startując z hamulca ręcznego. Później w końcu będziemy gotowi, żeby wyjechać na miasto. Egzaminator będzie chciał zobaczyć jak radzimy sobie na drodze oraz z parkowaniem. Może poprosić nas o wykonanie różnych manewrów i bardzo ważne jest to, żeby dokładnie słuchać wszystkich jego poleceń. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, zostaniemy poinformowani, że egzamin został zdany. Pozostanie nam już tylko złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie i poczekać na odbiór dokumentu. Teraz możemy już ruszać w trasę.