Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 21, 2018 in Motoryzacja i transport |

Jak znaleźć idealny kredyt na samochód?

Jak znaleźć idealny kredyt na samochód?

Niezależnie od tego czy decydujemy się na zakup samochodu używanego czy nowego, zawsze możemy mieć problem z finansowaniem takiej inwestycji. Ważne jest to, żeby pamiętać, że koszty zakupu auta nie kończą się na samej jego cenie. Będziemy musieli też zapłacić od niego podatek, zarejestrować go i dokonać przeglądu (i ewentualnych napraw). Co za tym idzie, wielu kierowców decyduje się na kredyt na samochód. Niemniej jednak, ofert jest wiele. Jak wybrać tą najlepszą?

Zastanów się ile pieniędzy potrzebujesz

To pierwsza rzecz, jaką powinniśmy zrobić. Musimy zastanowić się ile pieniędzy będzie nam potrzebne do zakupu wymarzonego auta i doliczyć do tego dodatkowe koszty. Później musimy pomyśleć czy mamy jakieś oszczędności, które mogą być traktowane jako wkład własny. Dzięki temu nie tylko będziemy w stanie wziąć mniejszy kredyt na samochód, ale też przekonać bank, żeby nam go udzielił. Dzięki temu, że będziemy mieli wkład własny, prawdopodobieństwo, że dostaniemy kredyt będzie znacznie większe. Bank zobaczy, że naprawdę zależy nam na tym zakupie i, że jesteśmy w stanie oszczędzać pieniądze. To sprawi, że będą oni przekonani, że będziemy w stanie spłacać zobowiązanie w terminie.

Jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy?

Najlepiej będzie zacząć od przeglądania ofert na stronach internetowych banków. Dzięki temu będziemy mogli zorientować się jakie mamy możliwości i wybrać najlepszą z nich. Żeby ułatwić sobie ten proces, możemy skorzystać z porównywarki kredytów. To narzędzie, które pokaże nam różne oferty, które są dostępne w danym momencie i pomoże wybrać tę najlepszą. Z pewnością warto zwrócić uwagę na oprocentowanie kredytu samochodowego, które będzie decydowało o tym ile faktycznie będziemy płacić. Oprócz tego, musimy spojrzeć też na dodatkowe opłaty, które mogą się różnić w zależności od banku. Ważne jest też to, żeby nie ufać w stu procentach porównywarkom kredytowym, bo mają one za zadanie jedynie oszacować koszty kredytu samochodowego. Prawdziwą ofertę poznamy dopiero w momencie, w którym udamy się do banku. Z resztą, to będzie najbezpieczniejsza opcja, chociaż kusi nas często możliwość załatwienia wszystkiego przez internet. Wypełniają wniosek o kredyt online bardzo łatwo jest się pomylić i nie doczytać jakiejś istotnej informacji. Za to jeśli udamy się do placówki banku, pracownik będzie miał obowiązek wyjaśnienia nam wszystkiego, powiedzenia nam jakie jest oprocentowanie kredytu samochodowego oraz ewentualne inne opłaty.