Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 21, 2018 in Motoryzacja i transport |

Kupno używanego samochodu – jak to zrobić?

Kupno używanego samochodu – jak to zrobić?

Wiele osób decyduje się na zakupienie używanego auta. Marzymy o tym, by w naszym garażu stał błyszczący Mercedes, ale nie możemy sobie pozwolić na kupienie go w salonie, a więc szukamy tańszych alternatyw. Jak to zrobić, żeby nie przepłacić? I czy samochody używane są tak tanie, jak nam si wydaje?

Określ swój budżet

Zanim zaczniemy poszukiwania wymarzonego samochodu, musimy zastanowić się ile chcemy na niego wydać. Warto pamiętać też o tym, żeby nie wydawać całych pieniędzy na sam samochód, bo później czekać nas będą dodatkowe wydatki, takie jak ubezpieczenie oraz jego rejestracja. Może się też okazać, że będziemy musieli coś naprawić w naszym nowym aucie, na co również musimy być przygotowani. Bardzo rzadko okazuje się, że możemy od razu wsiąść do auta i z niego korzystać. Zawsze będą nam potrzebne dodatkowe pieniądze na wizytę u mechanika. Przede wszystkim powinniśmy zająć się wymianą oleju i sprawdzeniu napędu rozrządu. Dopiero kiedy to zrobimy, będziemy mogli jeździć naszym nowym pojazdem. Jeśli kupujemy starsze auto, może się okazać, że będziemy musieli coś jeszcze w nim naprawić. Zawsze należy zrobić mu przegląd, żeby zobaczyć, czy używanie go jest dla nas bezpieczne i czy wszystko w nim działa. Warto też pamiętać o tym, że im bardziej luksusowe auto kupujemy, tym droższe będą jego naprawy. Szczególnie tyczy się to samochodów klasy premium oraz tych, które mają większe silniki, niż standardowe. W takim przypadku nawet coś tak prostego, jak wymiana rozrządu może nas kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Musimy być na to przygotowani, dlatego nie należy wydawać całego zaplanowanego budżetu na sam zakup pojazdu.

Jak na tym oszczędzić?

Żeby trochę na tym zaoszczędzić, warto dokładnie przyjrzeć się samochodowi, który chcemy kupić. Tylko w ten sposób uda nam się uniknąć oczywistych błędów, a co za tym idzie, zaoszczędzić na naprawach. W tym celu powinniśmy zabrać na zakupy kogoś, kto zna się na samochodach. Oczywiście najlepiej będzie jeśli mamy jakiegoś znajomego mechanika, który będzie w stanie nam pomóc, ale to zdarza się sporadycznie. Jeśli nie znamy nikogo takiego, wystarczy znajomy, który zna się trochę na samochodach. To powinno wystarczyć, żeby wychwycić sporą część wad auta. W dodatku, warto też mieć zaufanego mechanika, który będzie mógł naprawić nam wszystko, czego nie zauważyliśmy. Często jest tak, że jeśli od dłuższego czasu jeździmy do jednego mechanika, będzie on nas kosztował trochę mniej. Warto skorzystać z takich promocji, kiedy kupujemy auto.