Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 2, 2018 in Motoryzacja i transport |

Na co zwrócić uwagę kupując używane auto?

Na co zwrócić uwagę kupując używane auto?

Wielu z nas marzy o własnym samochodzie, ale ceny tych z salonu nas przerażają. Po nocach śni nam się lśniące BMW i któregoś dnia postanawiamy je kupić. Tylko, że używane! To rozwiązanie wydaje nam się świetne – będzie znacznie taniej, niż w salonie. Jednak zakup auta używanego wcale nie jest tak prosty i trzeba być przy nim bardzo ostrożnym.
Samochody używane zazwyczaj kosztują sporo. Co prawda, jest to mniej, niż zapłacilibyśmy w salonie, ale nadal sporo. Dlatego powinniśmy poważnie zastanowić się zanim wyrzucimy takie pieniądze. Z jednej strony taki samochód będzie dużo tańszy, ale z drugiej ryzykujemy, że coś może być z nim nie tak. Ma większy przebieg i kto wie czy poprzedni właściciel czegoś w nim nie zepsuł. Musimy być gotowi na to, że być może będziemy musieli zapłacić jeszcze za jego naprawę. Na co więc należy zwrócić uwagę szukając używanego samochodu na sprzedaż?

Oględziny auta

Czasem warto trochę zaryzykować, żeby oszczędzić parę groszy, ale zazwyczaj warto jednak zminimalizować szanse na porażkę. Dlatego należy bardzo dokładnie obejrzeć samochód, który chcemy kupić. Najważniejsze jest to, żebyśmy nie szli tam sami, szczególnie jeśli nie znamy się na samochodach. Co nam po tym, że pójdziemy obejrzeć auto, które będzie nam się wydawało ładne, skoro nie będziemy w stanie ocenić czy jest ono w ogóle sprawne. Najlepiej jest wziąć ze sobą kogoś, kto zna się na samochodach i jest w stanie powiedzieć nam czy z danym modelem jest wszystko w porządku. Ale nawet jeśli nie znamy kogoś, kto znałby się na samochodach, tak czy siak warto wziąć ze sobą drugą osobę. Kupowanie samochodu często wiąże się ze sporymi emocjami, szczególnie jeśli szukamy czegoś dla siebie. Zaczynamy wyobrażać sobie siebie w tym nowym BMW i już chcemy wręczyć sprzedawcy gotówkę nie zastanawiając się nawet nad tym, czy nasze nowe auto odpali. Dlatego tak ważnym jest to, żeby zabrać ze sobą drugą osobę, która będzie mogła spojrzeć na nasz wymarzony samochód na chłodno i bez tych wszystkich emocji. Dzięki temu wskaże nam ona wgnieciony zderzak, którego wcześniej nie widzieliśmy, czy jakiekolwiek inne niedociągnięcia danego pojazdu.
Jeśli jednak okaże się, że z samochodem jest wszystko w porządku, warto jeszcze zerknąć na to czy formalnie też jest dobrze. Najważniejsze jest to, żeby sprzedawca faktycznie był właścicielem pojazdu i żeby sam samochód miał wszystkie niezbędne dokumenty. W ten sposób upewnimy się, że kupujemy pojazd w stu procentach zgodnie z prawem.