Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 11, 2018 in Motoryzacja i transport |

Jak nie dać się oszukać wypożyczając auto ?

Jak nie dać się oszukać wypożyczając auto ?

Choć w dzisiejszych czasach każdy posiada samochód, to bardzo często zdarza się że nie jest on w stanie sprostać oczekiwaniom bądź zadaniom które musimy wykonać. Może to być na przykład przewiezienie mebli, dostarczenie czegoś dużego w inne miejsce czy dużo dalsza podróż. Potrzeba wtedy samochodu który umożliwi nam wykonanie tego czy innego zadania. Istnieje jednak wiele firm które zajmują się wypożyczaniem samochodów dopasowany do naszych potrzeb i wymagań. Znajdziemy tam samochody zarówno dostawcze jak i osobowe.

Jak wybrać miejsce z którego wypożyczymy samochód

Wypożyczając samochód warto jednak zwrócić uwagę na Kilka istotnych kwestii. Po pierwsze w mniejszych wypożyczalniach zazwyczaj jest taniej. Jest to dość popularne zjawisko, mniejsza lokalna wypożyczalnia samochodów oferują dużo lepsze ceny niż duże komercyjne wypożyczalnie. Jeśli chodzi jednak o te mniejsze warto poczytać opinie dotyczące ich usług oraz samochodów które oferują. Jeśli planujesz rezerwację auta zrób to w ciągu dnia, wiele ofert wypożyczalni znika bowiem ważnym rezerwowaniu. Najbardziej znane wypożyczalnie, choć oferują wyższe ceny, w dużej mierze są dużo bardziej godne zaufania niż te mniej znane. Ponadto starają się one aby klienci byli zadowoleni, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na złe opinie.

Jak korzystnie wypożyczyć auto

Podczas wynajmu jest kilka kwestii o których warto pamiętać. Po pierwsze doba w wypożyczalni. Może się tak zdarzyć że jeśli wypożyczyć samochód jednego dnia o 15:00 a oddasz go drugiego o 15:15 zapłacisz za dwie doby. Jest to ważne, ponieważ jeśli dokładnie sprawdzimy możemy uniknąć niechcianych kosztów. Kolejna kwestia to dokładne obejrzenie auta przed wyruszeniem. Jakiekolwiek rysy czy uszkodzenia powinny być odnotowane w protokole wypożyczenia. Zabezpieczyć się to przed próbą naciągnięcia na koszty, które rzekomo są spowodowane usterkami stworzonymi przez ciebie. W wielu wypożyczalniach obowiązuje również limit wieku kierowców. Oznacza to że jeśli masz nie krótko prawo jazdy lub masz zbyt mało lat, auto może nie zostać wypożyczone. Zwracaj uwagę wszelkie udogodnienia i ograniczenia w umowach. Mogą to być na przykład limity w przejechanych dziennie kilometrach czy inne tego typu ograniczenia. Ważne jest również abyś dokładnie czyta umowy w trakcie podpisywania, a wszelkie niejasności rozstrzygaj od razu. Zabezpieczyć że to przed niechcianymi kosztami i niepotrzebnymi nerwami.

Wypożyczalnia samochodów to miejsce gdzie wypożyczysz auto idealne dla swoich potrzeb, kluczowe jest tylko aby być uważnym i nie dać się oszukać.