Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 21, 2021 in Motoryzacja i transport |

Centrum logistyczne – znajdź odpowiednie miejsce dla rozwijania własnej firmy.

Centrum logistyczne – znajdź odpowiednie miejsce dla rozwijania własnej firmy.

Poszukujesz miejsca, w którym będziesz mógł rozwijać swój biznes, a które będzie doskonale do tego przystosowane i nie będzie wymagało od Ciebie dużych nakładów finansowych na remonty, dostosowanie i zakup odpowiednich narzędzi? Centrum logistyczne z bogatą ofertą to sieć obiektów przestrzennych wyposażonych w odpowiednią infrastrukturę i organizację, dzięki którym będziesz mógł realizować swoje cele w postaci odbierania, magazynowania, rozdziału czy wydawania towaru lub usługi. Doskonała lokalizacja magazynów, w jakie wyposażone są dobre centra logistyczne, zapewni lepszą organizację pracy zakładu oraz spore oszczędności. Poznaj magazyny logistyczne i ofertę centrum logistycznego, by sprawniej organizować proces sprzedaży w swoim biznesie.

  1. Czym jest centrum logistyczne?
  2. Dlaczego warto współpracować z firmą, która posiada centrum logistyczne?
  3. Lokalizacja kluczem do sukcesu – magazyny logistyczne w kluczowych miastach Europejskich.

Czym jest centrum logistyczne?

Centra logistyczne, czy też inaczej centra magazynowe, to podmioty gospodarcze, które charakteryzują się odpowiednio stworzoną infrastrukturą na wyznaczonym do tego celu, ogrodzonym terenie. Dzięki ich charakterystycznej budowie i wyposażeniu można znaleźć w ich obrębie wszystko, co jest potrzebne do sprawnego prowadzenia procesu sprzedaży towarów i usług.

Wyposażone są między innymi w:

  • magazyny logistyczne do składowania towaru
  • obiekty biurowe, przystosowane do pracy przy komputerze
  • parkingi i platformy przeładunkowe, które umożliwiają sprawne i bezpieczne korzystanie z centrum logistycznego
  • posterunek celny

Dzięki wielu powiązaniom i bogatemu wyposażeniu, centra logistyczne mogą również pomóc w organizacji czynności pomocniczych w procesie, na przykład organizacji floty czy dostawie opakowań na sprzedawane czy transportowane towary. W związku z tym, że magazyny logistyczne współpracują z wieloma firmami pomocniczymi, najemca może liczyć na konkurencyjne ceny i zaoszczędzić pieniądze. Istotna jest również dostępność pracowników logistycznych, którzy pomogą przy rozładowaniu towaru czy jego transporcie. Warto otaczać się w tej kwestii zaufanymi osobami, na co szansę dają wysokiej klasy centra logistyczne.

magazyny logistyczne

Dlaczego warto współpracować z firmą, która posiada centrum logistyczne?

Po pierwsze – korzystanie z usług, jakie daje centrum logistyczne, podnosi znacznie jakość obsługi oraz szybkość realizacji założeń, ponieważ wszystko odbywa się w jednym miejscu, specjalnie do tego przygotowanym i wyposażonym. Nie ma potrzeby organizacji współpracy wielu różnych podwykonawców w odmiennych lokalizacjach, co kosztuje pieniądze, czas i energię.

Po drugie – magazyny logistyczne to miejsca, które wyposażone są w wykwalifikowaną kadrę, której doświadczenie wpłynie znacząco na przebieg procesu logistycznego i pozwoli usprawnić poszczególne jego etapy. Współpraca z dużymi firmami pozwala na zorientowanie się w najczęściej pojawiających się awariach i stworzenie strategii radzenia sobie z nimi, a nawet zapobiegania im. Warto rozważyć centra magazynowe i logistyczne, jako bardziej rozbudowaną alternatywę dla usługi samego transportu.

magazyny do wynajęcia

Lokalizacja kluczem do sukcesu – magazyny logistyczne w kluczowych miastach Europejskich.

Wiesz już, że centra logistyczne i magazyny logistyczne to możliwości kompleksowej obsługi dla Twojego biznesu. Jeszcze jednym z kluczowych elementów, który sprawi, że korzystanie z możliwości, jakie daje magazyn logistyczny, jest lokalizacja. Powinna ona wynikać bezpośrednio z obliczeń i szacunków logistycznych, by zmaksymalizować wydajność procesów w niej zachodzących.

Istotne są trzy czynniki, którymi należy kierować się przy wyborze lokalizacji odpowiedniego centrum logistycznego:

  • bliskość obszarów miejskich, która pozwoli na dostęp do usług pomocniczych i wyspecjalizowanej kadry
  • rozlokowanie centrów logistycznych w niewielkiej odległości od Transeuropejskich Korytarzy Transportowych, które przebiegają przez interesujący nas obszar terytorialny
  • bliskość portów morskich w przypadku potrzeby transportu wodnego

Magazyn logistyczny czy centrum logistyczne postawione w nieprzemyślanej lokalizacji to większa szansa na zatory komunikacyjne i utrudnienia w procesie magazynowania i transportu, a co za tym idzie – opóźnienia. Doskonale zlokalizowane magazyny do wynajęcia to klucz do usprawnienia pracy Twojej ekipy i zmieszczenie się w czasie satysfakcjonującym dla Twoich odbiorców. Duża i dobrze ugruntowana na rynku firma posiadająca centra logistyczne, pozwoli na dobór powierzchni logistycznej bezpośrednio do Twoich wymagań, oferując magazyn logistyka w odpowiedniej lokalizacji i o wystarczających parametrach wielkościowych i zawartości, która okaże się potrzebna.

Dobór odpowiedniego miejsca składowania i transportowania towarów to najważniejsza kwestia organizacyjna w biznesie. Kompleksowa obsługa w centrum logistycznym daje gwarancję doskonałej spójności poszczególnych etapów, a co za tym idzie, unikanie opóźnień i zdarzeń, które mogą zaburzyć proces logistyczny. Daj swojej firmie to, co najlepsze i podejmij współpracę z centrum logistycznym, co pozwoli zaoszczędzić czas, energię i pieniądze.