Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 21, 2019 in Nia samą motoryzacją |

Przepisy na imprezowe dania

Przepisy na imprezowe dania

Co jest najważniejszym składnikiem każdej imprezy? Oprócz gości oczywiście – jedzenie! Jeśli planujesz spotkanie ze znajomymi we własnym domu, zadbaj o to, by na stole znalazło się coś, co zaspokoi głód. Nie musisz iść na łatwiznę, kupując chipsy i paluszki. Poniżej podajemy kilka pomysłów na przekąski, które zrobią na twoich gościach wrażenie.

Imprezowe przekąski do zrobienia w kilka minut

Przekąski to jeden z tych rodzajów potraw, który łatwo jest przyrządzić samemu, można je zrobić praktycznie z wszystkiego i w bardzo krótkim czasie, co sprawia, że są bardzo popularne w sytuacjach kiedy pojawiają się niespodziewani goście. W przepisach na przekąski głównymi składnikami są z reguły jaja, sery, ryby, warzywa, grzyby, a nawet owoce. Najpopularniejsza ich formą są oczywiście koreczki, równie chętnie jemy sałatki, które mogą służyć za pełnowartościowy posiłek. Warzywa można poddać obróbce termicznej, zapiekając, nadziewając, smażąc w cieście, podobnie robi się z grzybami. Wbrew pozorom, ich przygotowanie nie zajmuje wiele czasu – większość z nich da się przyrządzić nawet w kwadrans.

Nie zamawiaj pizzy – zrób ją sam!

W kategorii ‘żywność‘ pizza jest zdecydowanie najczęstszym towarzyszem imprez. Najczęściej idziemy na łatwiznę, po prostu zamawiając ją na dowóz z pizzerii, ale gdyby tak chociaż raz spróbować przygotować ją samodzielnie? Nie jest to trudne, a może przynieść prawdziwą satysfakcję, kiedy podamy rodzinie lub przyjaciołom pizzę przyrządzoną przez nas od podstaw. Wystarczy zagnieść ciasto odpowiednio wcześniej przed planowanym rozpoczęciem przyjęcia, przygotować składniki na wierzch, a kiedy goście zjawią się w komplecie, wrzucić gotowy placek do piekarnika. Po 15 minutach będziemy mieć posiłek, który z pewnością zainteresuje wszystkich przybyłych.