Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 12, 2018 in Motoryzacja i transport |

Jak zachować się autem na lotnisku ?

Jak zachować się autem na lotnisku ?

Na dobry początek

Lotnisko to jedno z takich miejsc gdzie stosunkowo rzadko zaglądamy. Dzieje się tak ponieważ jak każdy wie podróży samolotem nie odbywa się zbyt często. Każdy inaczej korzysta z lotniska. Jedni przyjeżdżają tam tylko na chwilę, odebrać lub przywieść bliskich. Inni czekają kilkanaście minut, piją kawę czy podziwiają samoloty. Osób i ich podejścia jest wiele, jednak lotnisko jest jedno i rządzi się swoimi prawami. Warto więc będąc na lotnisku dostosować się do panujących tam warunków szczególnie jeśli chodzi o parking . Istnieje kilka zasad oraz sztuczek które warto znać.

Rezerwacja sprzyja komfortowi

Po pierwsze rezerwacja. Jak każdy dobrze wie na lotniskach bywa bardzo tłoczno. Wiele osób przyjeżdża lubię są tworzonych samochodami które muszą gdzieś się zatrzymać. Parkingi przez to bywają bardzo przepełnione i niekiedy aby zatrzymać się gdziekolwiek trzeba przez dobre kilka minut szukać wolnego miejsca. Wiele lotnisk wprowadziło jednak możliwość rezerwacji miejsca parkingowego. Odbywa się to najczęściej przez specjalną stronę. Wybieramy tam dogodny termin a nawet dogodną godzinę. Jest to bardzo przydatna opcja jeśli nie chcemy tracić cennego czasu na poszukiwania miejsca parkingowego.

Zatoka nie dla każdego

Kolejna ważna sprawa to to czy osoba którą odbieramy czekaj już pod lotniskiem. Jeśli tak, to nie musimy parkować, ponieważ każde lotnisko posiada zatokę w której każdy może się bez problemu zatrzymywać. Ulokowane są one zazwyczaj bardzo blisko głównego wejścia aby można było łatwo i szybko pakować bagaże oraz nie szukać długo osoby którą odbieramy z lotniska. Nie zatrzymuj się tu jeśli masz zamiar zabawić nieco dłużej lub nie wiesz czy ten po kogo przyjechałeś już wylądował. Oszczędzi to czasu i nerwów zarówno tobie jak i innym.

Miejsce dla każdego

Kolejna ważna sprawa to to że parkingi zazwyczaj są odpowiednio podzielone. Oznacza to że niektóre strefy są przeznaczone dla osób które zamierzają spędzić więcej czasu na lotnisku, oczekując chociażby na przylot osoby na którą czekają. Inne strefy natomiast przeznaczone są dla osób które tylko przywożą lub odbierają osoby i nie zamierzają czekać zbyt długo.

Taksówki

Przy lotniskach jak wszędzie znajdują się miejsca w których parkują taksówki. Ulokowane są one zazwyczaj tak aby nie przeszkadzały kierowcą ale były blisko pasażerów. Można się ich spodziewać nieopodal wejścia gdzie oczekują chętnych osób które chcą się dostać do domu.

Będąc na lotnisku pamiętajmy że parking nie jest wyłącznie dla nas i uszanujmy to.